Експертиза

Тренінг з проектного менеджменту та лекція про гендерний мейнстримінг і збалансовану участь жінок і чоловіків у процесі прийняття рішень для учасниць Академії дівочого лідерства «Grow UP»

11-14 листопада 2018 в місті Києві пройшла Академія дівочого лідерства «Grow UP». Академія стала початком до втілення ідей 15 дівчат, які належать до вразливих груп населення (внутрішньо переміщені особи, багатодітні чи малозабезпечені родини, люди з інвалідністю, люди позбавлені батьківського піклування). Величезна подяка організаторкам та усім партнерам, які започаткували такий важливий проект. Адже, 15 неймовірних ідей, дуже скоро перетворяться в 15 проектів та ініціатив, які змінять життя в різних регіонах України. Проект реалізований Лігою захисту прав жінок «Гармоні рівних» за фінансової підтримки Офісу Ради Європи в Україні. Його мета – навчити дівчат лідерським якостям, підвищити їх знання у сфері виборчого та законодавчого процесу, а також проектного менеджменту. Після конкурсного відбору, який проводився на основі проектів з покращення життя конкретної громади, дівчата зібрались в Києві, де їх привітали голова Офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг, народний депутат України Ірина Суслова та Уповноважена Кабінету Міністрів України з гендерних питань Катерина Левченко.

На запрошення організаторок директорка Інституту партнерства та сталого розвитку Дар’я Мустафіна мала чудову можливість познайомитись з дівчатами – майбутніми лідерками змін, передати своє бачення лідерства, напрацьовану в рамках діяльності Інституту партнерства та сталого розвитку експертизу та досвід проектної діяльності, попрацювати над ціннісним наповнення, якісним оформленням та можливими джерелами фінансування майбутніх проектів дівчат.
Надзвичайно приємно було працювати з учасницями проекту. Відчувається нестримне щире бажання змінити реальність, подолати виклики, які стоять перед людьми з особливими потребами, одинокими матерями, людьми з вразливих груп населення, пробудити екологічну свідомість, зменшити політичний абсентеїзм молоді та сприяти участі жінок в соціально-політичному житті країни.

В рамках академії мала можливість розповісти про «Гендерний мейнстріминг та збалансовану участь жінок і чоловіків у процесі прийняття рішень», а також допомогти учасницям розробити свої проекти під час тренінгу з проектного менеджменту.
Я завжди згадую вислів Ганді: «Будь тією зміною, яку хочеш бачити у світі!». І мені надзвичайно тішить, що молоді дівчата готові брати на себе відповідальність і втілювати свої задуми в життя.
Під час тренінгу ми з'ясували що таке проект, перевірили свої ідеї проектів на життєздатність та здійснили попередній аналіз ідеї; навчились визначати проблему, зацікавлені сторони, партнерів; розібрались з основними складовими процесу підготовки проекту та проектної заявки (анотація; опис проблеми, мета і завдання; опис заходів, методів, графік заходів; очікувані результати; моніторинг і оцінка; сталість/стійкість (життєздатність) проекту; припущення і ризики; бюджет; логіко-структурна матриця). Звичайно, неможливо було за відведений час глибоко пропрацювати проект кожної з учасниць, адже дана діяльність потребує значних зусиль та часу, але я впевнена, що дівчата отримали необхідні знання, структуру роботи та натхнення, щоб довести свої ідеї до реалізації в майбутньому.

В рамках Академії учасниці успішно презентували власні проекти. Серед них проекти з відкриття доступу до неформальної освіти жінкам у сільській місцевості, соціальної адаптації жінок, які мають дітей з інвалідністю, створення креативного громадського простору, впровадження принципів інклюзивності, реалізації виборчих прав ВПО тощо. Дуже актуальні та потрібні проекти для нашої країни.
Я щиро вірю в партнерство та взаємну підтримку між жінками. Рік тому я ініціювала Академію жіночого лідерства і підприємництва Inspiring Women і докладаю багато зусиль, щоб підтримали підростаюче покоління майбутніх підприємниць. І академія дівочого лідерства «Grow UP» для вразливих груп населення є на мою думку надзвичайно потрібним проектом. Лише в синергії та співпраці ми зможемо досягти рівної участі жінок як в соціально-політичному так і економічному житті України. Я бажаю великого натхнення організаторкам у допомозі дівчатам з вразливих груп населення ставати лідерками свого життя та своїх громад! Дякую за Вашу благородну мету!
Щиро, Мустафіна Дар’я
Директорка Інституту партнерства та сталого розвитку
Засновниця Академії жіночого лідерства та підприємництва Inspiring Women

Контакти:

Залишайтеся в курсі наших подій!