Цифрова безпека. Інновації та технології для належного врядування

Академія цифрової безпеки та роботи з даними для громадянського суспільства

Академія цифрової безпеки та роботи з даними для громадянського суспільства - це комплексна програма щодо забезпечення прозорості та безпеки в інформаційному просторі, формування навичок роботи з даними активістів, волонтерів, журналістів. Проект спрямований на зміцнення цифрових компетенцій українських громадських активістів і підвищення їх обізнаності в питаннях безпеки та прозорості в Інтернеті, ролі технологій в розвитку демократії та належного врядування.

Digital Academy - міжсекторальний проект на перетині IT, медіа, неформальної освіти, належного врядування. Участь у проекті беруть активісти, волонтери, громадські діячі, журналісти, які працюють в напрямку розвитку демократії в Україні, в області захисту прав людини, безпеки, боротьби з корупцією, електронного та належного врядування, виборчого та процесу моніторингу реформ в Україні; які працюють з базами даних своїх громадських організацій (в т.ч. ОГС на які здійснюються кібератаки/які працюють в зоні АТО/зберігають великі масиви персональних даних активістів, волонтерів, журналістів) та мають потребу в підвищенні рівня обізнаності в сфері захисту персональних та даних організації, ефективної роботи з цифровими даними (аналізу, перевірки, візуалізації).
Модуль 1
Прозорість та безпека в цифровому світі

25 учасників

9-10 грудня 2017

Модуль 2
Цифрова демократія та соціальні медіа для розширення прав і можливостей громадянського суспільства. Робота з даними (аналіз, перевірка, візуалізація)

25 учасників

31 березня – 1 квітня 2018

Форум
Технології та Демократія

більше 200 учасників

21 травня, 2018

Модуль 1
Основи цифрової безпеки для ОГС

25 учасників (9 - 10 Грудня 2017)

Тренер:
Ніколай Кванталіані.

Теми, інструменти, програми, які були розглянуті на тренінгу та практично використані учасниками: Дані та їх захист (моделювання загроз). Вірусні загрози та як обрати Антивірус (cureit + virus total). Загрози для користувачів - Фишинг, криптолокери. Як створити та зберегти надійні паролі (lastpass, pass). Як зашифрувати важливі дані. Безпека пошти і соціальних мереж (вибір провайдера, двох факторна автентифікація). Шифрування OpenPG/PGP. Безпека гаджетів / мессенджерів. Резервне копіювання даних. Анонімність, цензура в Інтернеті. Фізичні аспекти безпеки. Правила безпеки. Також були проведені Індивідуальні консультації учасників.

Модуль 2
Цифрова демократія та соціальні медіа для розширення прав і можливостей громадянського суспільства. Робота з даними (аналіз, перевірка, візуалізація)

25 учасників (31 березня – 1 квітня 2018)

День 1
31 березня 2018

Комплексний тренінг «Журналістика даних», Андрій Газін. Основи аналізу даних. Формули, функції, зведені таблиці. Набори даних, обробка даних, обчислення нових змінних, агрегації. Основи візуалізації даних. Теоретична частина, способи візуального кодування інформації, типи графіків та їхні функції, правила хорошого тону для комунікації даних. Практичні навички роботи з онлайн-інструментами візуалізації даних. Вибір правильного типу візуалізації, який найкраще відповідає основному повідомленню, яке ми хочемо комунікувати. Підсилення повідомлення за допомоги анотацій, підписів, заголовків. Тренер: Андрій Газін. Журналіст даних, спеціаліст з візуалізації даних, консультант з відкритих даних. Очолював відділи аналітики та інфографіки у тижневиках «Корреспондент» та «Новое время», працював журналістом даних та аналітиком в онлайн- виданні Texty.org.ua. Веде блог про аналіз та візуалізацію даних Textura.in.ua. Є автором курсу з візуалізації даних на Магістерській програмі з Data Science в Українському католицькому університеті.
День 2
1 квітня 2018

Основи ефективної комунікації. Ярема Дух
Організація роботи з інформацією (Evernote, TheBrain). Олександр Рябцев
Презентація Open Data Challenge, найбільший національний конкурс інноваційних IT- проектів на основі відкритих даних. Павло Радченко, операційний менеджер проекту TAPAS.

Один з учасників Академії Ігор Клепко також провів тренінг по роботі в Офіс 365 під час заходу, поділився досвідом та знаннями з колегами.

Мустафіна Дар’я, ініціатор Академії: “Заключним етапом Академії став - Міжнародний Цифровий Форум для Громадянського Суспільства: Медіа та Технології для Належного Врядування (Digital Forum for Civil Society: Media and Technology for Good Governance), який відбувся 21 травня 2018 в UNIT City, Київ.

Форум став платформою для дискусії та обміну досвідом між представниками громадянського суспільства, експертного середовища, дипломатичних, державних структур, бізнесу та політикуму щодо ролі медіа та технологій в сфері розвитку демократії та належного врядування в Україні та світі.

Контакти:

Залишайтеся в курсі наших подій!